HALK OYUNLARI EĞİTİMİ

9 yaş ve üzeri herkes için. Katılım formunu doldurarak kursumuza başvurabilir ve ya randevu alarak bilgi alabilirsiniz.


Oyun bir neşe kaynağıdır.Neşe hareket, coşku oyunun özündedir. 

Kişi oyun oynarken sevinçli dinç ve gençtir. 

Ayrıca sportif yönden de üstün değerler taşıyan halk oyunlarımız,kişiyi bedensel ve ona bağlı olarakta zihinsel yönden sağlık, dinçlik kazandırır. 

Halk oyunlarımız,sağlam yapılı, kişiliği bütün, güçlüklere kolayca göğüs gerebilen, işlerinde başarılı, yarınları güvence veren kişiler yaratır. 

Halk oyunları öğrencilere topluluk karşısında sıkılmadan, rahatça hareket etme yeteneği de sağlar. Birlikte yada tek başına oynanan oyun, kişiye güzel ve yararlı bir iş yapmanın gurur ve güvenini vererek kişiliği olumlu yönde etkilemektedir. 

Halk oyunlarımız, ulusumuza ait topluca başarılmış işlerin en güzel örneklerinden biridir. 

Ulusumuzun birçok ortak özelliklerini yansıtan bu oyunlar, topluluklarda bazı ortak duygular uyandırması, birlik ve beraberlik ruhunu yansıtması bakımından önemlidir. 

El ele,omuz omuza dizilerek oluşturulan oyun halkasında; arkadaşlarından komut almaya, birlikte adım atmaya, başarıya ortak çabalarla gitmeye, zorlukları ortaklaşa göğüslemeye çalışmak bir topluluk halinde yaşamak zorunda olan kişiye,bunun gereklerini farkında olmadan sezdirmeden öğretir.

Katılım Formu

Randevu alarak her gün 09.00 - 21.00 saatleri arasında kayıt yaptırabilirsiniz veya Aşağıdaki formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz.